Rastliny ktoré nás robia silnejšími

03.09.2018

V našej prírode je veľa rastlín ktoré sú liečive, ale nájdu sa aj medzi liečivými rastlinami tie ktoré sú jedovaté. Sú jedovaté ak sa použijú vo vyššej koncentrácii. Je známych 10000 liečivých druhov rastlín ktoré sú používané vo farmaceutickom priemysly Naše staré mami vedeli že v rastlinách je ukrytá veľká sila a tak ich používali v každodennom živote pomáhali im pri rôznych zdravotníckych problémoch. 

Liečivé rastliny ktoré určite používate aj vy

Pŕhľava dvojdomá -alebo staršie žihľava dvojdomá

pomáha liečiť žalúdočné ťažkosti, ochorenia obličiek.

Hluchavka biela-Pomáha liečiť nespavosť.

Rumanček kamilkovy-Odvar či čaj z rumančeka pôsobí proti zápalovým chorobám, pri chorobách tráviaceho traktu, znižuje bolesť, hojí rany a bráni tvorbe jaziev

Dúška tymianová-Pomáha liečiť ochorenia dýchacích ciest.

 Prírodne spalovače tukov

Niektoré druhy napomáhajú tráveniu a tým zlepšujú spaľovanie tukov .  

Žihľava - Má výborný vplyv na zdravie vlasov, radí sa aj medzi výborné, prírodné spaľovače tuku. Je mimoriadne močopudná, vďaka čomu zbavuje telo rýchlejšie odpadových látok, pomáha výmene látok a tým zrýchľuje metabolizmus. Žihľava sa môže pridávať do pokrmov alebo sa z nej dá pripraviť chutný čaj.

Rozchodnica ružová -Na metabolizmus má blahodarný vplyv vďaka vysokému obsahu látky s názvom rosavín. Rosavín vie uvoľňovať mastné kyseliny z tukových zásob - tuky môžu byť tak lepšie využité ako zdroj energie a neukladajú sa v tvojom tele.

Skorocel kopijovitý- Známe sú jeho zázračné účinky pri silnom kašli či na rany a popáleniny. Skorocel má však zázračné účinky aj pri procese chudnutia pomáha bojovať s pocitmi hladu, ktoré sú časté najmä v prvých týždňoch prechodu na nový spôsob stravovania alebo diéty. Skorocel dobre zaháňa hlad,

Ceznína paraguajská- Exotických spaľovačov tuku jej lístky obsahujú veľa kofeínu má povzbudivé účinky ako káva alebo čaj.
Bazalka- je výborným spaľovačom tuku, ktorý odvodňuje organizmus a zrýchľuje metabolizmus.

Ak sa vám nedarí schudnúť alebo si chcete upevniť zdravie, skúste aspoň jednu s týchto liečivých bylín ktoré máju blahodarne účinky na organizmus . Zoznam liečivých bylín na stiahnutie nájdete v horne časti Viac-Liečive byliny alebo pod týmto textom .☻ Ďakujem za váš čas dúfam že vám jedna s týchto bylín pomôže.

 zdroj : WIKI